طراحی لوگو
مارس 2, 2023
طراحی تصویر سازی
مارس 5, 2023
طراحی لوگو
مارس 2, 2023
طراحی تصویر سازی
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری نیاز دارید؟ هویت بصری مجموعه‌ای از فایل‌ها و موارد گرافیکی است که یک برند برای شناخته شدن و حرفه‌ای شدن باید داشته باشد. طراحی هویت بصری یکی از اصلی‌ترین خدمات گرافیک است که هر مجموعه شناخته شده از آن استفاده می‌کند. تیم‌ها و مجموعه‌های گوناگونی را می‌توان یافت که در حوزه طراحی و ساخت هویت بصری مشغول به فعالیت هستند. استودیو طراحی گرافیک طراحان آزاد یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های طراحی گرافیک است که در حوزه طراحی هویت بصری مشغول به فعالیت است. در صورتی که نیاز به هویت بصری حرفه‌ای و خاص دارید کافی است همین حالا با استودیو طراحان آزاد تماس حاصل کنید.

هویت بصری چیست؟

هویت بصری (Corporate Identity) به معنای تمام عناصر قابل مشاهده یک کسب و کار نظیر لوگو، رنگ سازمانی، اوراق اداری و… است که پیامی نمادین را به مخاطبان منتقل می‌کنند. سازمان‌ها به کمک هویت بصری احساسات عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهند تا مشتریان از ماهیت برند آگاه شوند.

صاحبان مشاغل از طریق طراحی هویت بصری شخصیت برند خود را به افراد معرفی می‌کنند. بنابراین هر چیزی که تصویر بیزینس مربوطه را در اذهان مشتریان تداعی نماید می‌تواند جزء هویت بصری باشد. معمولا لوگوی یک شرکت به‌عنوان اصلی‌ترین عنصر هویت بصری شناخته می‌شود. پس از آن اقلامی مانند سربرگ، کارت ویزیت، بروشور، پاکت نامه، لباس فرم کارمندان شرکت، بسته بندی محصولات و حتی نوع طراحی محیط کار همه و همه از اجزای هویت بصری هستند.

مزایای هویت بصری

استفاده از هویت بصری مزیت‌های بسیاری را برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به دنبال دارد. مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:

  • با یک هویت بصری منحصربه‌فرد نزد افراد به رسمیت شناخته می‌شوید، به همین دلیل به راحتی می‌توانید اعتماد مشتریان را جلب نمایید.
  • هویت بصری مرتبط و حرفه‌ای آگاهی مخاطبان را نسبت به کسب و کار مربوطه ارتقاء می‌دهد؛ لذا باعث می‌شود که در فضای رقابتی قدرتمندتر عمل کنید.
  • با این ابزار قوی به خاطر سپرده می‌شوید، پس میزان وفاداری به برند افزایش می‌یابد.
  • هویت بصری پیام برند را به درستی به مخاطبان انتقال می‌دهد. به عبارت بهتر شرکتی که برای هویت بصری خود ارزش قائل است و در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کند، به مخاطبان نشان می‌دهد که تصمیم گرفته در بازار بماند.‌ ارسال این پیام به جامعه هدف در نگرش مخاطبان تاثیرگذار است و حس خوبی را به آن‌ها القا می‌کند.
  • به لطف هویت بصری جایگاه ویژه‌ای نزد مشتریان می‌یابید، پس این ابزار در افزایش اعتبار بیزینس شما نقش موثری دارد.
  • از آنجا که هویت بصری به شناخت بهتر برند کمک می‌کند، تعداد مشتریانی که به برند جذب می‌شوند روزبه‌روز افزایش می‌یابد.

کاربردهای هویت بصری چیست؟

ممکن است این پرسش ذهن شما را درگیر کرده باشد که کارکرد هویت بصری چیست؟ شاید بتوان گفت که ایجاد تمایز مهم‌ترین کاربرد هویت بصری است. شرکت‌های مختلف از طریق این ابزار قدرتمند هویتی خاص و متمایز از رقبا برای خود به‌وجود می‌آورند تا از مزایای برندینگ بهره ببرند.

علاوه‌برآن هویت بصری تصویری یکپارچه از برند در ذهن مخاطبان حک می‌کند. زمانی که برای لوگو، اوراق اداری و سایر موارد از عناصر گرافیکی یکسانی استفاده می‌کنید، مسلما تأثیرگذاری برند روی مشتریان به حداکثر می‌رسد.

یکی دیگر از کاربردهای هویت بصری این است که شما را در حوزه فعالیت‌تان حرفه‌ای و قابل اعتماد نشان می‌دهد. مخاطبان با مشاهده یکپارچگی در رنگ، طرح و تصویر شرکت ناخودآگاه به این نتیجه می‌رسند که با یک مجموعه حرفه‌ای و کاربلد روبرو شده‌اند. از این‌رو سریعا به برند اعتماد کرده و تمایل پیدا می‌کنند که از خدمات یا محصولات شما استفاده نمایند.

البته هویت بصری زمانی می‌تواند این کارکردها را به همراه داشته باشد که طراحی آن خلاقانه و مرتبط با حوزه فعالیت سازمان باشد. به همین دلیل ضروری است که دیزاین‌ هویت ‌بصری را به شرکت‌های معتبری مانند طراحان آزاد بسپارید تا تصویر برند شما با موفقیت در ذهن مشتریان ثبت شود.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

Rate this post