طراحی هدیه تبلیغاتی
مارس 5, 2023
طراحی ماگ
مارس 5, 2023
طراحی هدیه تبلیغاتی
مارس 5, 2023
طراحی ماگ
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی مهر

طراحی مهر به فرآیندی گفته میشود که با استفاده از لوگو یا نام مورد نظر شما مهری اختصاصی طراحی می‌شود. انواع مهر می‌توانند دسته‌های متفاوتی داشته باشند، لیزری یا ژلاتینی باشند یا تک رنگ و چند رنگ. هدف از طراحی مهر رسمیت بخشیدن با اسنادی است که به مهر شما مزین شدهاند. بنا به نیاز میتوان در طراحی مهر اطلاعاتی مثل شماره تماس یا کد اقتصادی را ثبت نمود. اگر در حوزه تجارت فعالیت دارید و هنوز اسناد شما به مهر و امضا نیاز دارند یا علاقه دارید که جدا از دنیای تجارت برای خودتان مهری منحصربفرد با نام خودتان داشته باشید ار خدمات طراحی مهر مجموعه طراحان آزاد استفاده نمایید. طراحی مهر از خدمت های طراحی گرافیک محسوب می‌شود.

مهر چیست؟

مهر (seal) ابزاری است که متن یا علائمی بر روی آن کنده‌کاری می‌شود و برای اعتبار بخشیدن به یک سند یا تایید امضا به کار می‌رود. برای ساخت مهر مواد اولیه‌ای همچون چوب، فلز، پلاستیک و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. با آغشته کردن مهر به جوهر نوشته‌ها و علائم حک شده را به روی کاغذ منتقل می‌کنند و از این طریق به سند مربوطه رسمیت می‌بخشند.

مهرها انواع مختلفی دارند و به طور کلی در سه گروه لیزری، برجسته و ژلاتینی جای می‌گیرند. مهرهای لیزری به خاطر این‌که به آسانی و در عرض چند ثانیه ساخته می‌شوند، به مهر فوری نیز معروف هستند. مهرهای برجسته در دفترخانه‌های اسناد رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به نام‌های فلزی و پرسی نیز شناخته می‌شوند. مهرهای ژلاتینی را همان‌طور که از اسم آن‌ها مشخص است، از متریال ژلاتین خام می‌سازند.

برای سفارش طراحی و ساخت مهر حتما باید از مراکز معتبر کمک بگیرید؛ زیرا تیم‌های گرافیکی با تجربه مانند طراحان آزاد دیزاین مشخصات روی مهر را با توجه به بیزینس شما انجام می‌دهند. علاوه‌براین به کار بردن فونت‌های خوانا و کیفیت طراحی از جمله مزایای دیگر دیزاین در این شرکت‌ است.

مزایای مهر

استفاده از مهر مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است:

  • اعتبار بخشیدن به برند

مهر نشان دهنده میزان اعتبار نامه‌های اداری، قراردادها، فاکتورها و هر نوع مدرک دیگری است. پس به کار بردن مهر باعث می‌شود که به هویت کسب و کار خوب اعتبار ببخشید که این امر بی‌شک در ذهنیت مشتریان نسبت به شما تاثیرگذار خواهد بود.

  • جلوگیری از جعل

یکی از مزایای استفاده از مهر این است که امکان جعل و سوء استفاده از مدارک و اسناد مهم را به حداقل می‌رساند. برای مثال ممکن است که تولیدکننده محصول خاصی باشید؛ در این صورت برای عرضه کالا به مشتریان حتماً باید مهر خود را بر روی آن بزنید. با استفاده از مهر دیگر جاعلان و افراد متقلب نمی‌توانند کالاهای فیک را با نام برند شما به فروش برسانند.

  • برندینگ

مهر ابزار قدرتمندی برای برندسازی به شمار می‌رود که از طریق آن قاردید کسب و کار خود را به شرکت‌های رقیب و همچنین مشتریان معرفی کنید. به کار بردن مهری با تایپوگرافی جذاب و فونت‌های خوانا که دربردارنده لوگو نیز باشد، شما را به‌عنوان یک برند قوی نشان می‌دهد.

معایب مهر

مهرها در مقایسه با مزایا و محاسن بسیار زیادی که نصیب صاحبان کسب و کارها و افراد دارای تخصص می‌کنند، معایب کمی دارند. یکی از معایب این است که بعضی از انواع این ابزار مانند مهرهای لیزری به دلیل کمبود متریال اولیه در بازار کشور به دشواری شارژ می‌شوند.

کاربرد مهر

یکی از کاربردهای مهر در دفترخانه‌های اسناد رسمی و محضرهای ازدواج است. در این قبیل مراکز برای رسمیت بخشیدن به اوراق و اسناد معمولاً مهرهای برجسته استفاده می‌شود. مهره‌های برجسته دارای امنیت خوبی هستند و امکان جعل آن‌ها وجود ندارد.  به همین دلیل برای ممهور کردن سندهای با اهمیت زیاد معمولاً این ابزار مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهر برجسته نه ‌تنها در دفترخانه‌ها بلکه از سوی مقامات دولتی و آموزشگاه‌های صادرکننده مدارک رسمی هم به کار می‌روند.

بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ و مراکز فروش نیز به منظور رسمیت بخشیدن به ضمانت‌نامه‌ها، برگه‌های گارانتی و قراردادها از مهر استفاده می‌کنند. مهندسین و صاحبان مشاغل برای جلوگیری از جعل اسناد و پرونده‌های تجاری اقدام به ممهور کردن آن می‌کنند.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

Rate this post