طراحی رابط کاربری
مارس 5, 2023
طراحی منو
مارس 5, 2023
طراحی رابط کاربری
مارس 5, 2023
طراحی منو
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی رزومه

طراحی رزومه فرآیندی است که برای سوابق کاری، تحصیلی، مهارت‌ها و استعدادهای شما فایلی طراحی می‌شود که در دنیای رقابتی استخدام، شانس دیده شدن توسط کارفرما را داشته باشید. با داشتن یک رزومه حرفه‌ای اطلاعات به خوبی به مدیر استخدام منتقل می‌شود و او به حرفه‌ای بودن شما پی می‌برد. یک رزومه با طراحی ضعیف نیز شما را یک آماتور جلوه می‌دهد و شانس شما برای گرفتن آن شغل یا دعوت به مصاحبه دانشگاه کمتر می‌شود. طراحان استودیو طراحان آزاد با اصول و مراحل طراحی رزومه و انواع خدمات طراحی گرافیک آشنایی کامل داشته و از سلیقه کارفرماهای ایرانی و خارجی و استانداردهای رزومه نویسی بین‌المللی آگاهی دارند و می‌توانند رزومه‌ای حرفه‌ای برای شما طراحی کنند.

رزومه چیست؟

رزومه (Resume) به متنی می‌گویند که در آن اطلاعاتی همچون میزان تحصیلات، سوابق کاری، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های فردی داوطلب استخدام گنجانده می‌شود. این متن که از یک تا چند صفحه متغیر است، در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد تا بتواند از طریق آن توانایی‌ها و مهارت‌های فرد متقاضی کار را بسنجد. در واقع هدف از طراحی رزومه این است که تصویری از زندگی شغلی شخص را ارائه دهد و از این طریق تاثیرگذاری مطلوبی بر روی مسئول استخدام داشته باشد.

این روزها رزومه در انواع مختلفی طراحی می‌شود که رزومه زمانی، کاری، ترکیبی، اینفوگرافی، مینی رزومه و رزومه با پروفایل از آن جمله هستند. رزومه‌های کاری نیز به سه نوع تقویمی، ترکیبی و کارکردی تقسیم می‌شوند. چنانچه طراحی رزومه به شرکت‌ها معتبر نظیر طراحان آزاد سپرده شود، تیم گرافیکی کلیه استانداردهای لازم مانند استفاده از فونت‌های خوانا، عدم وجود غلط املایی، حاشیه مناسب و… را رعایت می‌کنند تا تاثیرگذاری آن به حداکثر ممکن برسد.

مزایای رزومه

یک رزومه حرفه‌ای خواندن آن را آسان می‌کند و در عین حال این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که بهترین ویژگی‌ها و توانایی‌های خود را به طرف مقابل نشان دهید. داشتن رزومه خوب مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

  • افزایش شانس استخدام

رزومه دربردارنده میزان تحصیلات و سابقه کاری‌تان است و نوعی تبلیغ برای مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی شما محسوب می‌شود. بنابراین با ارائه آن به مدیر شرکت یا سازمان مربوطه آن‌ها را مجاب می‌کنید که از بین همه داوطلبان شایستگی تصاحب موقعیت شغلی مورد نظر را دارید.

  • نشان دهنده حرفه‌ای بودن شما

با دارا بودن یک رزومه شیک و استاندارد ناخودآگاه این طرز فکر را به مسئول استخدام القا می‌کنید که منظم و حرفه‌ای هستید، پس می‌تواند روی شما حساب نماید.

  • صرف زمان کمتر برای کارفرما 

بسیاری از کارفرمایان به دلیل کمبود وقت و در مواقعی عدم حوصله تنها چند دقیقه وقت را صرف بررسی مهارت‌های فرد جویای کار می‌نمایند. لذا خواهان یک رزومه کاملا مختصر و فاقد هر گونه اطلاعات اضافی هستند. یک رزومه با اطلاعات طبقه‌بندی شده، مفید و مختصر به صرفه‌جویی در زمان کارفرما کمک شایانی می‌کند و بررسی آن نیز آسان‌تر انجام می‌گیرد.

  • امکان افزودن رزومه به اکانت شبکه‌های اجتماعی

این روزها بسیاری از کارفرمایان نیروی کار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌یابند؛ بنابراین پتانسیل استخدام در انواع سوشال مدیا بسیار زیاد است. حال اگر دارای یک رزومه آنلاین حرفه‌ای باشید، می‌توانید آن به حساب کاربری خود بیفزایید تا از این طریق کارفرمایان به سهولت به سوابق کاری شما دسترسی داشته باشند.

معایب رزومه

ساخت رزومه نیاز به نصب نرم افزارهای گرافیکی حرفه‌ای و صرف زمان و انرژی زیادی دارد. حال اگر برای انجام این کار از یک گرافیست مجرب کمک بگیرید، لازم نیست در این مورد نگران باشید.

کاربرد رزومه

گام نخست برای استخدام شدن این است که یک رزومه کاری قابل قبول و حرفه‌ای داشته باشید. در واقع کاربرد اصلی رزومه این است که پیشینه تحصیلی و مهارت‌های شغلی فعلی شما را در قالب جملات قابل فهم و مختصر به اطلاع کارفرما برساند. با استفاده از این متن می‌توانید توانایی‌ها و سوابق کاری خود را برجسته کرده و نظر مسئول استخدام را جلب کنید.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

Rate this post