طراحی لایت باکس
مارس 5, 2023
طراحی تندیس
مارس 5, 2023
طراحی لایت باکس
مارس 5, 2023
طراحی تندیس
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی دفترچه راهنما

طراحی دفترچه راهنما یا Manual design در راستای آشنایی مصرف‌کننده با محصولات و خدمات، نحوه استفاده آن، احتیاطات در هنگام نصب و استفاده و اطلاعاتی از این قبیل صورت می‌گیرد. دفترچه راهنما یکی از خدمات گرافیکی موردپسند مشتریان و در کتابچه کوچکی است که همراه با محصول و کالا به مشتری عرضه می‌شود. در واقع با ارائه چنین کتابچه راهنمایی شما وقفاداری مشتری به خود را تضمین می‌کنید چون مشتری درمی‌یابد که هدف شما تنها فروش محصول نبوده بلکه ارائه خدمات موردنظر او در اولویت شماست. استودیو خلاق طراحان آزاد با آشنایی به اصول طراحی بهترین دفترچه راهنما و با به‌کارگیری ابزارهای حرفه‌ای بهترین دفترچه راهنما را برای محصولات و خدمات شما طراحی می‌کنند طوری که وفاداری و آگاهی مشتری را از برند و محصولات شما افزایش می‌یابد.

دفترچه راهنما چیست؟

دفترچه راهنما (Manual) دربرگیرنده اطلاعاتی درباره محصول یا توضیح نحوه کارکرد آن است. این ابزار معمولاً پس از خرید یک کالا از سوی فروشنده در اختیار مشتری قرار می‌گیرد‌ تا بتواند با خواندن آن همه اطلاعات مورد نیاز درباره محصول را به دست بیاورد و با نحوه مصرف آن نیز آشنا شود. 

هدف از طراحی و چاپ دفترچه راهنما آن است که مشتری پس از خرید وسیله مورد نظر بتواند به آن مراجعه نموده و بدون هیچ چالشی از کالا استفاده نماید. اهمیت طراحی دفترچه راهنما برای وسایل برقی بیشتر است؛ زیرا معمولاً افرادی که این محصولات را تهیه می‌کنند، در مورد نحوه راه‌اندازی آن با ابهامات بسیاری مواجه می‌شوند. اطلاعاتی که گنجاندن آن در دفترچه راهنما ضروری است، موارد مانند ارائه توضیحاتی درباره برند، طریقه نصب و استفاده از دستگاه، ارورهای رایج آن و… هستند.

دفترچه راهنما معرف برند تولیدکننده است و یک هویت خاص از کسب و کار شما را در ذهن مخاطب شکل می‌دهد. رعایت اصول طراحی این ابزار اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا یک دیزاین ضعیف صدمات جبران ناپذیرای را برای برند به همراه خواهد داشت. شرکت طراحان آزاد با گرافیست‌های برجسته و ماهر همکاری می‌کند؛ از این‌رو با سپردن دیزاین دفترچه راهنما به این مجموعه می‌توانید از بابت کیفیت خدمات ارائه شده آسوده خاطر باشید.

مزایای دفترچه راهنما 

با طراحی وچاپ دفترچه راهنما برای محصولات تولیدی خود از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

  • متمایز شدن از شرکت‌های رقیب

اگر دفترچه راهنمای محصولات شما طراحی حرفه‌ای داشته و تمام اطلاعات ضروری در آن گنجانده شده باشد، چندین پله از رقبای خود بالاتر می‌ایستید. یک دفترچه راهنمای جامع، کامل و زیبا نشان می‌دهد که برای مشتریان خود ارزش قائل هستند و در مقابل آن‌ها نیز روی شما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

  • کمک به فروشندگان

مزیت دیگر طراحی دفترچه راهنما کمک به مسئولان فروش است. مراکز خرید و مغازه‌ها معمولاً شلوغ هستند و فروشندگان فرصتی برای ارائه توضیحات کافی درباره محصول ندارند. در چنین شرایطی ارائه دفترچه راهنما می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار خریداران قرار دهد. اگر بتوانید نسخه الکترونیکی این راهنما را نیز طراحی کرده و برای مشتریان خود ارسال کنید، در جلب اعتماد آن‌ها تاثیر بسزایی دارد.

  • ایجاد آگاهی از برند 

در حال حاضر هزاران مارک و برند در دنیا وجود دارد که برای جذب مشتری بیشتر با همدیگر به رقابت می‌پردازند. طراحی و چاپ دفترچه راهنما علاوه‌بر این‌که یک ابزار مناسب و کاربردی برای ارائه خدمات پس از فروش محسوب می‌شود، میزان آگاهی مخاطبان را نیز نسبت به برند افزایش می‌دهد.

  • جلوگیری از سردرگمی مشتریان

روش حل بسیاری از ایرادات و ارورهای دستگاه در دفترچه راهنما آورده می‌شود؛ بنابراین مشتریان می‌توانند به سهولت به آن مراجعه کرده و مشکلات خود را برطرف نمایند. همچنین ارائه اطلاعات کافی در دفترچه موجب می‌شود که میزان تماس افراد با بخش خدمات پس از فروش کاهش پیدا کند و حجم کار پرسنل این بخش نیز به میزان قابل توجهی کمتر شود.

کاربرد دفترچه راهنما

این روزها صاحبان برندهای بزرگ و معتبر بودجه قابل توجهی را به طراحی و چاپ دفترچه راهنما اختصاص می‌دهند. یکی از کاربردهای دفترچه راهنما این است که کلیه اطلاعات و جزئیات مورد نیاز مصرف‌کننده را در اختیار او قرار می‌دهد. در کنار خصوصیت هدایتگر بودن این ابزار، گاهی نیز دفترچه‌های راهنما به‌عنوان یک منبع آموزشی بی‌نظیر و کامل برای نمایندگی‌های فروش به کار برده می‌شوند.

کاربرد دیگر دفترچه راهنما برای تبلیغات برند و بازاریابی محصولات است. مدیران با تجربه اعتقاد دارند که با ارائه دفترچه راهنما مشتریان را مجاب می‌کنند که برای دفعات بعدی خرید نیز به آن‌ها مراجعه نمایند.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

4.6/5 - (7 امتیاز)