طراحی سربرگ
مارس 5, 2023
طراحی پاکت نامه
مارس 5, 2023
طراحی سربرگ
مارس 5, 2023
طراحی پاکت نامه
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی فولدر

طراحی فولدر به طراحی پوشه‌ای گفته می‌شود که برای نگه‌داری اوراق و وسایلی چون بروشور، کاتالوگ، سربرگ، پاکت نامه، سی دی و … استفاده می‌شود. طراحی فولدر یکی از انواع خدمات گرافیکی و نمایشی از برند سازمان است و به ایجاد یک هویت بصری مناسب کمک شایانی می‌کند. می‌توان با طراحی فولدر و تقدیم کردن آن به مخاطبانتان از مزایای تبلیغاتی آن استفاده کرد، در وافع فولدر نقش یک بازاریاب متحرک را ایفا می‌کند. از انواع طراحی فولدر می‌توان به طراحی فولدر سمیناری، فولدر چسبی، فولدر آویزی و فولدر دکمه‌دار اشاره نمود. برای طراحی انواع فولدر با قیمت مناسب می‌توانید به مجموعه طراحان آزاد اعتماد کنید.

فولدر چیست؟

فولدر (Folder) به ابزاری گفته می‌شود که اوراق و اسناد اداری مانند کاتالوگ، سی دی معرفی شرکت، بروشور و… را در آن قرار می‌دهند. پوشه‌ها بر اساس نوع کاربردشان در انواع مختلفی همچون فولدرهای مهندسی، جیب‌دار، آویز، دکمه‌دار، کلیپ فایل و بسیاری مدل‌های دیگر دیزاین می‌شوند. 

هدف اصلی از طراحی و چاپ پوشه این است که ضمن نظم دهی به اوراق و مدارک به‌عنوان یک ابزار بازاریابی نیز عمل کند و مشتریان جدیدی را برای سازمان به ارمغان آورد. کارشناسان شرکت طراحان آزاد در آن دسته از فولدرهایی که به منظور تبلیغات به کار می‌روند، المان‌هایی مانند آرم تجاری، شعار تبلیغاتی و تصاویری از شرکت را می‌گنجانند تا برندسازی با موفقیت صورت پذیرد.

مزایای فولدر

طراحی و چاپ فولدر مزایای بسیاری را برای سازمان‌ها و شرکت‌ها به همراه دارد که اصلی‌ترین آن‌ها به شرح ذیل است:

  • هویت بخشیدن به کسب و کار   

پوشه‌ای که به صورت جذاب و حرفه‌ای طراحی شده باشد، هویتی منحصربه‌فرد و خاص به برند شما می‌بخشد. چنین ابزاری به سهولت پیام برند را به مخاطب انتقال می‌دهند و باعث می‌شوند که همیشه در ذهن افراد باقی بمانید.

  • مدیریت آسان اسناد و مدارک

فولدرها این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که بتوانند مدارک خود را به صورت طبقه‌بندی شده در قسمت‌های مختلف آن قرار دهند. برای مثال بسیاری از پوشه‌ها دارای جیب هستند که محل مناسبی برای قرار دادن بیزینس کارت به شمار می‌روند. این نظم دهی و دسته بندی اسناد باعث می‌شود که در مراجعات بعدی  پیدا کردن مدارک به سهولت صورت پذیرد.

  • ظاهر حرفه‌ای برند 

هنگامی که پوشه اختصاصی برای شرکت خود داشته باشید، در واقع حرفه‌ای بودن خود را را به جامعه هدف نشان می‌دهید. این موضوع در برداشت مخاطب نسبت به شما تاثیرگذار است؛ حتی می‌توانید شدت این تاثیرگذاری را با گنجاندن متن و گرافیک در دو سمت فولدر به حداکثر برسانید.

  • امکان برقراری ارتباط مجدد مشتری با شما

بعضی از بیزینس‌ها به دلیل این‌که اطلاعات تماس خود را در اختیار مخاطبان نمی‌گذارند، بسیاری از مشتریان بالقوه خود را از دست می‌دهند. هنگامی که پوشه‌ای حاوی اطلاعات کسب و کار مانند آدرس شبکه‌های اجتماعی، شماره تماس و… را در اختیار مشتریان می‌گذارید، در واقع امکان برقراری ارتباط مجدد را برای آن‌ها فراهم می‌کنید.

  • امکان حمل امن اسناد و مدارک مهم 

بعضی از انواع پوشه‌ها رنگ تیره دارند، بنابراین مدارک و اسناد درون آن‌ها از بیرون قابل مشاهده نیستند. این فولدرها به دلیل امنیت بالا برای حمل اسناد مهم مالی مانند چک و سفته بسیار مناسبند.

معایب فولدر

اگر فولدر از متریال درجه یک و بادوام ساخته شود، طول عمر خوبی دارد؛ اما برخی از پوشه‌ها از جنس کاغذ هستند که عمر کوتاهی داشته و به سرعت از بین می‌روند.

کاربرد فولدر

این روزها فولدرها کاربردهای فراوانی دارند که یکی از آن‌ها تبلیغات است. بسیاری از شرکت‌های مختلف می‌کوشند که با گنجاندن تصاویری از محصولات یا خدمات جدید خود بر روی جلد فولدر و توزیع آن در بین مخاطبان برندشان را به طیف وسیعی از افراد معرفی کنند. پوشه‌های تبلیغاتی معمولاً در کنفرانس‌ها، همایش‌ها و سمینارهای مختلف به مراجعین هدیه داده می‌شود و در داخل آن یک‌سری اقلام تبلیغاتی همچون سی دی، خودکار بروشور و مواردی از این دست قرار می‌گیرد.

طبقه‌بندی اطلاعات کاربرد دیگر پوشه این است، یعنی به کمک آن اسناد و مدارک را در دسته‌بندی می‌کنند تا پیدا کردن آن‌ها به سهولت انجام گیرد. این ابزار در دبیرخانه‌های ادارات به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند تا کاربر بتواند اوراق را به صورت منظم در آن‌ها قرار دهد. همچنین در بسیاری از نهادها و ارگان‌ها  اسناد مهم کاری در داخل پوشه‌ها نگهداری می‌کنند تا از مفقود شدن آن‌ها پیشگیری شود.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

5/5 - (1 امتیاز)