طراحی تراکت
مارس 5, 2023
طراحی پوستر
مارس 5, 2023
طراحی تراکت
مارس 5, 2023
طراحی پوستر
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری به فرآیندی گفته می‌شود که با هدف برندسازی و ایجاد هویت بصری برای یک سازمان یا شرکت، مجموعه کاملی از انواع اوراق اداری مثل کارت خوش‌آمدگویی، کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه، فولدر و … طراحی می‌شود. طراحی ست اداری از خدمات حرفه‌ای گرافیک بوده و استفاده از ست اداری در مکاتبات اداری و تجاری القای حس اعتماد به دیگران کاربرد دارد. در طراحی ست اداری از لوگو و رنگ سازمانی استفاده می‌شود تا منحصرا متعلق به آن شرکت باشد و تصویر برند را تقویت نماید. اگر به یک معرف و بازاریاب حرفه‌ای برای معرفی خدمات خود و تثبیت چهره برندتان نیاز دارید طراحی ست اداری خود را به تیم طراحان آزاد برون‌سپاری کنید. همچنین در صورتیکه در مورد انواع ست اداری و طراحی آن سوالی دارید در تماس با مشاوران طراحان آزاد از آن‌ها درخواست کنید به معرفی انواع ست اداری و کاربرد هر کدام بپردازند.

ست اداری چیست؟

ست اداری (office set) به آن دسته از اوراق اداری گفته می‌شود که از نظر ظاهر شکل یکسانی دارند و به صورت رسمی و غیررسمی برای انجام مکاتبات اداری به کار می‌روند. استفاده از این اوراق متحدالشکل موجب می‌شود که به امور اداری خود نظم و انسجام ببخشید و در عین حال اعتبار خود را نزد مخاطبان افزایش دهید.

از جمله اقلام ست اداری می‌توان به سربرگ، پاکت نامه، کارت ویزیت، فاکتور، کاغذهای یادداشت، انواع فرم‌ها و… اشاره کرد. این اقلام زمانی‌که به صورت جذاب و متناسب با حوزه کسب و کار طراحی شوند، حرفه‌ای بودن شما را به مخاطب نشان می‌دهند.

مزایا و معایب ست اداری

یک ست اداری حرفه‌ای علاوه‌بر این‌که باعث می‌شود متفاوت از شرکت‌های رقیب به نظر برسید؛ به‌عنوان یک ابزار بازاریابی بسیار قدرتمند نیز عمل می‌کند. مزایای ست اداری تنها محدود به این موارد نیست، بلکه فواید  زیر را نیز شامل می‌شود:

  • سهولت تماس و دسترسی برای مشتریان

اگر دیزاین ست اداری خود را به شرکت‌های با تجربه‌ای مانند طراحان آزاد بسپارید، نام و مشخصات شرکت شما در اوراق درج می‌شود. بنابراین مشتریان و دیگر سازمان‌ها و ادارات می‌توانند هر زمان که خواستند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و با شما ارتباط برقرار نمایند.

  • افزایش امنیت

ست اداری امنیت مکاتبات را حفظ می‌کند و امکان کپی برداری از اوراق مهم را به صفر می‌رساند. بنابراین راه هرگونه سوء استفاده از جانب افراد متقلب بسته می‌شود.

  • ایجاد اعتماد و اعتبار نزد مخاطبان

شرکت‌هایی که به طراحی ست اداری خود اهمیت می‌دهند و همواره بودجه‌ای را برای آن درنظر می‌گیرند، به مخاطبان نشان می‌دهند که برای بیزینس خود ارزش قائل هستند. این موضوع در افزایش اعتبار آن‌ها نزد ارباب رجوع و شرکت‌های همکار تاثیر بسزایی دارد. علاوه‌براین مشتریان راحت‌تر به چنین شرکت‌های اعتماد می‌کنند.

  • ماندگاری برند

یکی دیگر از مزایای استفاده از ست اداری این است که برند در حافظه دیداری مخاطبان باقی می‌ماند. بنابراین چنانچه نیاز به استفاده از خدمات و محصولات شما داشته باشند، بلافاصله برندتان را به یاد می‌آورند.

در مقایسه با مزایای بسیاری که ست اداری برای مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به همراه دارد، معایب آن بسیار انگشت ‌شمار هستند. یکی از معایب این است که طراحی ست اداری به صاحب برند هزینه‌هایی را  تحمیل می‌کند که البته در آینده با افزایش مشتریان این هزینه‌ها جبران می‌شود.

کاربرد ست اداری

یکی از کاربردهای مهم ست اداری این است که می‌توانید از طریق آن ماهیت برند، همچنین خدمات و محصولاتی را که ارائه می‌دهید به طور مستقیم به مشتریان معرفی کنید. اوراقی که لوگوی شرکت در آن ثبت شده باشد، به صورت کاملا واضح و آشکار در معرض دید همگان قرار می‌گیرد و به هویت بیزینس شما رسمیت می‌بخشد. علاوه‌براین ست اداری فرصت بایگانی منظم و ارزیابی صحت ارتباطات سازمانی را فراهم می‌آورد و برقراری نظم را در زمینه ارتباط با سایر شرکت‌ها امکان‌پذیر می‌کند.

ست اداری در کنار کاربردهای درون سازمانی به منظور پیگیری اهداف تجاری خارج از شرکت نیز استفاده می‌شود. برای مثال این اوراق به طور گسترده برای بازاریابی و تبلیغات مربوط به برند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

Rate this post