طراحی ست اداری
مارس 5, 2023
طراحی قالب اینستاگرام
مارس 5, 2023
طراحی ست اداری
مارس 5, 2023
طراحی قالب اینستاگرام
مارس 5, 2023
نمایش همه

طراحی پوستر

طراحی پوستر از انواع خدمات طراحی گرافیک است که با استفاده از المان‌های گرافیکی مختلف مثل عکس‌های باکیفیت، شعار برند، فونت و فرم مناسب کاغذی دیجیتالی یا سنتی با اهداف تبلیغاتی یا آموزشی و اطلاع‌رسانی طراحی می‌شود. سپس پوستر در مکان‌های مختلف مثل بزرگراه‌های پرتردد و یا در فضاهای مجازی مثل وبسایت‌ها بارگزاری و نصب می‌شوند. از انواع پوستر می‌توان به پوسترهای آموزشی، سیاسی، تبلیغاتی و فشن اشاره کرد. پوسترها در مجموعه طراحان آزاد به گونه ای طراحی می‌شوند که هم چشم نواز و هم آموزنده باشند.

پوستر چیست؟

پوستر(poster) نوعی اعلان است که در قالب یک صفحه اجرا می‌شود و رویدادهای مختلف را به مخاطبان اعلام می‌کند. پوسترها اغلب برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند و در سایزهای A3، A4 چاپ می‌شوند. البته ابعاد این ابزار تبلیغاتی با توجه به نظر گرافیست می‌تواند تغییر کند. در هرصورت سایز پوستر باید طوری برگزیده شود که مطالب روی آن حتی از فاصله دور هم قابل خواندن باشد.

هدف از طراحی پوستر این است که مفهوم یا پیامی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به افراد انتقال دهد. بنابراین اطلاعاتی که روی آن قرار می‌گیرند باید در حین جامع و کامل بودن، محدود نیز باشند تا مخاطب بلافاصله پیام مورد نظر را دریافت کند. پوسترها می‌توانند دربردارنده عناصر متنی و گرافیکی به طور همزمان باشند یا این‌که فقط یکی از آن‌ها را شامل شوند.

پوستر برای تبلیغ یک برند، فیلم، آموزشگاه، نمایشگاه یا حتی یک اثر هنری طراحی می‌شود. بنابراین با توجه به هدف آن دربرگیرنده عکس‌های تبلیغاتی و المان‌های مختلفی مانند رنگ، فونت و فرم است. در شرکت‌های معتبر مانند طراحان آزاد دیزاین پوسترها با توجه به پرسونای مخاطب انجام می‌گیرد.

مزایای پوستر

مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از پوستر عبارتند از:

  • پوسترها ابزارهای بازاریابی مناسبی برای تبلیغات کالاها و خدمات هستند و به جذب مشتری بیشتر منجر می‌شوند.
  • طراحی و چاپ پوسترهای تبلیغاتی هزینه بسیار کمی دارد، به همین دلیل یک روش مقرون‌به‌صرفه برای بازاریابی به شمار می‌روند.
  • پوسترها با ابعاد مختلف چاپ می‌شوند، پس این امکان برایتان فراهم است که آن را روی دیوار یا مکان‌های پر رفت و آمد نصب نمایید. حتی می‌توانید پوسترهای دیجیتال را در حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی خود نیز قرار دهید.
  • پوسترها قابلیت نصب در مکان‌های مختلف را دارا هستند؛ به همین دلیل می‌توانید اطلاعات خود را در دسترس طیف وسیعی از مخاطبان قرار دهید. برای مثال قادرید این ابزار را در محل همایش‌ها یا نمایشگاه‌های مختلف نصب کنید تا از این طریق توجه توده عظیمی از مردم جلب شود.

معایب پوستر

از معایب پوسترها می‌توان به طول عمر کوتاه آن‌ها اشاره کرد؛ برای مثال ممکن است که پس از مدت کوتاهی در اثر بارش‌های جوی پاره یا کثیف شوند. همچنین احتمال این‌که توسط افراد متفرقه مخدوش شده یا از بین بروند نیز وجود دارد. علاوه‌برآن برای نصب پوستر باید مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه دریافت کنید.

کاربرد پوستر

با توجه به این‌که پوسترها در ابعاد بزرگ و معمولاً بر روی دیوار نصب می‌شوند، می‌توانند برای تبلیغات هر نوع شغل و رویدادی از تجاری گرفته تا فرهنگی کاربرد داشته باشد. امروزه انواع مختلف پوسترهای تبلیغاتی، سیاسی، مسافرتی، آموزشی، انگیزشی و پوسترهای مربوط به رویدادهای مختلف وجود دارد که هر کدام پیام خاصی را به مخاطبان انتقال می‌دهند.

در بین همه این‌ها پوسترهای تبلیغاتی مربوط به برندها رواج بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. این ابزارهای تبلیغاتی دربردارنده عکس‌هایی از کالا یا خدمات مورد نظر هستند و به شیوه‌ای حرفه‌ای طراحی می‌شوند تا فروش بیشتری را برای صاحبان کسب و کارها به ارمغان بیاورند. یکی دیگر از کاربردهای پوسترها این است که برای آموزش مسائل اجتماعی مانند آموزش آداب به کودکان، نحوه رفتار والدین با فرزندان و مسائلی از این قبیل به کار می‌روند.

طراحی کاغذ یاداشت

طراحی تی شرت

طراحی یو ایکس

طراحی کاریکاتور

طراحی پاکت نامه

طراحی فولدر

طراحی سربرگ

عکاسی تبلیغاتی

طراحی سررسید

طراحی لوح تقدیر

طراحی فاکتور

طراحی بدنه وسایل نقلیه

طراحی لباس فرم

چاپ سه بعدی

طراحی جلد کتاب

طراحی هدیه تبلیغاتی

طراحی مهر

طراحی ماگ

صفحه آرایی کتاب

طراحی موشن گرافیک

طراحی کاراکتر

طراحی استند

طراحی مجله

طراحی پیکسل

طراحی استرابورد

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی لایت باکس

طراحی دفترچه راهنما

طراحی تندیس

طراحی کارت دعوت

طراحی بنر

طراحی ساک دستی

طراحی رابط کاربری

طراحی رزومه

طراحی منو

طراحی بروشور

طراحی بیلبورد

طراحی تقویم

طراحی پیکتوگرام

طراحی اینفوگرافیک

طراحی لیبل

طراحی پرچم

طراحی تبلیغات

طراحی کاتالوگ

طراحی بسته بندی

طراحی قالب اینستاگرام

طراحی تراکت

طراحی ست اداری

طراحی پوستر

طراحی کارت ویزیت

تصویر سازی

طراحی هویت بصری

طراحی لوگو

Rate this post